O mně

Dobrý den.

Ještě jednou bych Vás rád přivítal na prezentaci věnované mé fotografické tvorbě.

Jako drtivou většinu fotografů, i mne okouzlila fotografie již v útlém dětství, kdy jsem bojácně a s náležitým respektem opatrně ohmatával „hejblátka a čudlíčky“ stařičké Flexarety a posléze podnikal první nepříliš úspěšné pokusy s o něco mladším Zenitem.

Do pomyslného vlaku vážnějšího focení jsem ovšem přistoupil až s příchodem digitálních technologií. Nemohu se tedy rovnat s bardy, prošlými řadou temných komor, nesmáčel jsem ruce ve vývojce, nemordoval se s leštičkou ani zvětšovákem. :)

Mohl-li bych vrátit čas, jistě bych přehodnotil mnohá rozhodnutí a vydal se vstříc fotografii i v rámci vzdělání. Bohužel tomu chtěl osud jinak a oficiální fotografickou školu za sebou nemám. Tu druhou, „neoficiální školu života“, studuji ovšem neustále a doufám, že se mi v ní ještě několik stupňů snad podaří postoupit…

Vzestupně od prvních, obrazově úsměvných, digitálních kompaktů, jsem následně skrze řadu mnoha přístrojů pokročil až k současným digitálním zrcadlovkám, kde aktuálně osedlávám přístroje značky Canon.

Jak je z mého portfolia patrné, věnuji se v současné době převážně ateliérové a svatební fotografii, doplněno o fotografii produktovou.

V rámci nabídky mých fotografických služeb pracuji a fotím po celé České republice, nejvíce mne ovšem zastihnete v Mostě, Litvínově, Chomutově, Lounech, Teplicích, Žatci a přilehlém okolí.

Pro svou práci využívám privátního ateliéru (centrum města Most), kde pro Vaše potřeby zajistím služby profesionálních vizážistek, stylistek, pro Vaše projekty vyberu a zprostředkuji modelky, modely, případně alternativní interiéry, či rekvizity.

Vzhledem k poměrně unikátnímu charakteru prostor ateliéru je zaručeno při focení také naprosté soukromí.

U produktové fotografie mám mnoho zkušeností ve velmi širokém spektru. Do Vašich katalogů, letáků, či webových aplikací, jsem schopen nafotit v podstatě vše, počínaje šperky, jídlem, oděvy, elektronikou, až např. po velké průmyslové a výrobní závody, hotely, interiéry restaurací, auta, lodě, květiny… cokoliv.

Jak jsem již zmínil, po mnoho let se specializuji na svatební fotografii, které jsem vyhradil samostatný web: www.fotograf-svatba.cz.

Závěrem bych rád ještě zmínil jednu neméně důležitou informaci: fotografování, ač zabere většinu z mého volného času a profesionálně se mu věnuji již mnoho let, není mou výhradní „obživou“ a mimo něj se s mou prací můžete setkat i v jiných oborech.

Focení jako takové vnímám tedy především jako své hobby a stejně tak k němu i přistupuji. Nepotřebuji při práci počítat minuty a denně zpracovávat stohy zakázek. Pracuji s úsměvem, bez stresu, preferuji uvolněnou atmosféru a klidné, nehektické jednání.

Schází-li Vám na tomto webu jakákoliv informace, na kterou potřebujete znát odpověď, neváhejte mne kontaktovat některým z mnoha možných způsobů.

Obratem vše velice rád zodpovím.